Главная В избранное Версия для печати

Меню:


УКР | РУС

Удача або щастя? Вот в чем вопрос!

Уявіть, що ви повертаєтеся додому пізно вночі. Темно, нікого немає. І раптом ззаду хтось вистачає вас, впирається в спину, типу пістолет, і питає хриплим голосом - щастя чи удача?

Зрозуміло, що ситуація, в общем-то, дурні, але все ж ...

Всі ми іноді бували щасливими, іноді - щасливими. Кто-то больше, кто-то меньше, кто-то больше щасливим, кто-то - вдалим. І якщо вірити теорії відносності, то люди завжди щасливих і / або щасливі повинні зустрічатися так само часто, як невдахи і нещасні.

І чи то есть какой-то неврахованих коефіцієнт, чи то теорія відносності підводить, чи то синя птиця воліє певні місця проживання, тільки навколо почему-то щастя в явному дефіциті. Особенно по утрам, які за визначенням добрими не бувають. ?

А так хочеться щастя! Ех! .. Або удачи? Або того й іншого?

Давайте все-таки розберемося, в чому різниця.

• «Щастя - 1. почуття і стан повного, вищого задоволення. 2. Успіх, удача.

• Удача - успіх, потрібний або бажаний результат справи ».

Якщо вірити визначень «Тлумачного словника російської мови» Ожегова і Шведовой, то виходить, що удача, щасливого - це прерогатива справи.

Щастя ж до справи може ставитися або не ставитися.

удачливий людина це в першу чергу людина діючий.

Щасливий сама людина - це в першу чергу людина відчуває.

При цьому, той, хто не відчуває або не звертає уваги, не вважає за потрібне (головним, можливим) розтрачує себе на таку нісенітницю, як почуття - можуть бути надзвичайно вдалим, і при цьому нещасним.

Наприклад, один з моїх приятелів, цікавих особистостей, велика розумниця, назвемо його Олександр. Він створив прекрасну фірму, яка продовжує активно розвиватися, їхню продукцію можна побачити практично скрізь. Замовники і які замовники! стоять в чергу. Удача дійсно сприяє йому в делах.

Але! Счастлив ли он? На жаль. За ці п'ять років Олександр розлучився, дочка, четирнадцатілетняя красуня зовсім відбилася від рук, дерзіт і покурівает травичку. Уже третій рік він знімає квартиру, тому що у своїй весь цей час йде ремонт. Так, він пожвавлюючи, добре одягнений. Але кола під очима і вже звичний пузирек із ліками незмінно в кишені, постійне невдоволення життям ...

«Розумію, що потрібно усім цим зайнятися - говорить Олександр - але, знаєш, зараз відволіктися не можу. Мені пощастило - прийшов такий замовлення, терміново під нього запускаємо новий цех, закуповуємо обладнання, якого в Україні просто немає. Ми і потім на ньому зможемо виконувати таке! ... І поки удача сама пливе в руки - не можна від неї відмовлятися. Все інше може почекати ».

А потім буде ще замовлення і ще контракт, і ще ... Золота лихоманка ". Тільки ось решта теж не чекає, і пізно ввечері Олександр повертається в незатишно чужу квартиру, де тільки втому і невирішені проблеми чекають його з нетерпінням.

І не хочеться навіть уявляти, що буде, коли раптом удача отвернется.

На жаль, у більшості бізнесменів, підприємців і взагалі тих, кого прийнято називати діловими людьми, ця ситуація повторюється. Нехай і в різних варіантах. Удача - дама примхлива. І вимагає повної віддачі від того, до кого соблаговоліла посміхатися. Це гонка, требующая програми всіх сил, всього уваги і часу. І мало хто з власної волі бажає зупинитися, хоч на мить замислитися, куди ж він, зрештою, біжить.

І навпаки, щасливий ж людина просто не може бути невдахою. Чому? За визначенням?. Пам'ятаєте? Стан повного, вищого задоволення. Тобто, коли все - на всі сто.

Ого, тут є над чим замислитися ...

Виходить, чим менше претензій і бажань, що вже коло інтересів, тим простіше бути щасливим? Тоді це уважаемая літня заміжня дама, що живе в місті, і у якої є дорослі діти і маленькі онуки. І неодмінно, що б була середина вересня ... Тобто - всі живі - здорові, всі відпочинку після літа, онуки ще не встигли нахватать двійок і сильно напроказіть, напад гострої господарської - у вигляді гарячкового запіхіванія овочів в банки - закінчився. І погода хороша - уже не жарко, але ще тепло і ясно. Чого ще бажати, і так повне щастя!

Або, наприклад, на війні, після чергового бою. Коли всі бажання звужуються до: потрапити в тепло, поїсти, попити, поспати ...

Тільки грустно как-то. Невже в іншому віці, місцевості, в інший час або іншій підлозі щастя недоступний? Доступно. Тільки усвідомлюється воно чомусь заднім числом. Наприклад, зараз, згадуючи своє студентство, багато можуть сказати, що тоді вони були щасливі. Хоча навряд чи вони розуміли це в той час.

А хотілося б бути щасливим? Що б і щастило, і що б задоволення, знову ж таки, повне? І що б - завжди?

Що, навіть як-то і представляється слабо?

А адже це тільки удача сама приходить і йде, а щастя-то ми будуємо своїми руками.

Тоді з чого будемо будувати?

Фундаментом будь-якого щастя буде безпека і хороше самопочуття (не здоров'я, а саме самопочуття!). Чи означає це, що необхідно уникати будь-якого ризику? Ні, не обов'язково. Можна стрибати з парашутом, ЛАЗу по скелі, іти під воду з аквалангом, але все це повинно бути максимально безпечно. А ось грати в «російську рулетку», (особливо з ТТ!), Навряд чи варто. Пощастить чи не пощастить, а удача - дама вітряна ...

стінами ж нашого щастя буде благополуччя - матеріальне, психологічне, соціальне, так і будь-яке інше. Серед внутрішніх стін нашого будинку будуть стіни благополуччя в інтимної життя, благополучного спілкування, і благополуччя дітей і близьких, і ... Планування - за бажанням замовника?.

Верхнім же перекриттям буде любов. Не обов'язково та, яка з пристрастю, але неодмінно та, яка з ніжністю. Щасливого люблять якщо і не все, то багато хто.

А дах? О, покрівлею нам буде служити визнання. Визнання чи наших заслуг, ідей або визнання нас самих - кому що важливіше, дахи адже теж бувають різні.

Вікна - розташувати їх в напрямку наших інтересів. І тут розмаїття варіантів. У кого-то всі вікна на одну сторону, у деяких будинок взагалі залишається без вікон - точніше, їх перенесено всередину, з кімнати в кімнату. Дивно, хоча і не рідко.

І двері, двері! Обов'язково - двері. Адже саме так до нас заходить удача.

І крилечко внутрішнього спокою. Як сама непостійна частина нашого будинку - воно то вирує і виростає в лестницу непомірною довжини, де сходинки хитким і можуть зникнути в будь-який момент. То знову перетворюється на затишне домашнє крилечко з пари-трійки сходинок, де так приємно посидіти ввечері, спостерігаючи за садять сонцем.

Тепер залишилося тільки розставити меблі, і можна обживати свій дім, своє щастя.

А можна без чего-то обійтися? Ну, без гарного самопочуття, наприклад або без кохання?

Можна! Обійтися - можна. Без чого завгодно - можна. Тільки зі щастям - не складеться.

Що, невже все так просто? В общем-то, да.

Тільки вдома - не гриби, які самі не ростуть. Їх будувати треба. І планувати заздалегідь, оговарівая хоча б для себе те, що саме вам потрібно для повного щастя і в яких кількостях.

І як показує практика, найкращі будівельники - це жінки. Зробіть жінку щасливою - і будете жити в щасливому будинку, в який вона змінить навіть курінь, навіть кімнату в гуртожитку або в комуналку, не кажучи вже про власному особняку або котеджі.

І чоловік, що живе в такому будинку, буде неодмінно удачлів у своїх справах.

А може бути удача взагалі не потрібна? Може, досить щастя? Адже воно включає в себе і успіх? Хороший вопрос. Справа ж у тому, що щастя саме по собі прагне до статичність, до незмінності. Всі бажання вже задоволені, нових не передбачається. Стан хрупкое, як баланс канатоходца. Це як-то даже и не по-людськи, ми як-то вже звикли хотеть все нового і різного. І тому самі йдемо від щастя, парадоксально про нього ж мріючи.

А що удача? Як надійний помічник, якого щастя відправляє з нами для отримання задуманого. Як гарантія того, що ми знову можемо повернутися.

щасливих - це ті, кого ніби ангели-хоронителі ведуть за руку, ведуть найкоротшим шляхом, захищаючи і полегшуючи тяготи шляху.

Щасливі ж нікуди не йдуть.

Навіщо? Вони вже вдома.

Соціоніка   • Сексологія   • Тренінг росту   • Корисне   • Контакти  
Если конкурента нельзя купить, его следует продать.
2009 © Тренінговий клуб