Главная В избранное Версия для печати

Меню:


УКР | РУС

Посада

Суть посади - кількість потенційної енергії для зміни світу.
У гральних картах, якщо ви пам'ятаєте, в одній і тієї ж масті були присутні різні придворні картки - королі, пані, вальти. У картах ж Таро придворних карт чотири, тут присутня Лицар, функції якого в гральних картах виконує то туз, то Дама, то валет.
Отже, чотири посади за старшинством розташуються так:
* Король
* Дама
* Лицар
* Паж

В саме поняття посади входять два аспекти. Це джерело енергії, точніше - його місцезнаходження, і спосіб отримання інформації про світ.
Саме кількість енергії і інформації робить тебе більше або менше в цьому світі, решта - не в рахунок, воно є або похідним від вищесказаного, або - не твоїм.

Давайте знову предметно помечтать. Повернемося в епоху мамонтів і кам'яних сокир. Що було необхідно людині для виживання? Міць, сила, висока швидкість реакції на все, що відбувається. Тобто необхідно було постійно зосереджено бути присутнім тут і зараз, отримувати інформацію, користуючись зором, слухом, нюх, дотик. Найбільш ж мрійливий особи, що витає в хмарах, вимерли. Залишилися тільки ті, хто знаходився під захистом інших членів племені (діти, підлітки), або ті, хто почав розвиватися дещо в іншому напрямку. Вигострювати НЕ швидкість і реакцію, а здатність здогадуватися, передбачати хід подій. Такі особи, хоч і були фізично слабша, змогли жити і триватиме до нащадків, так як були розумніші, ізворотлівей, далекоглядний і не приймали цю реальність, як єдино можливу.
Можливо, саме так на зорі тисячетелетій і були закладені два напрямки сприйняття інформації - сенсорний та інтуїтивний.
Можливо, були й інші варіанти, там, на зорі-то тисячетелетій. Та тільки - вимерли. Природний відбір, знаете ли. І все-таки цікаво було б подивитися на ті можливості, що могли б виявитися у нас зараз.

Ознаки сенсорного та інтуїтивність виклав у таблиці.
Для тих, хто почне ці ознаки приміряти до себе (а наш мозок влаштований саме таким чином, він приміряє на себе, у психології навіть такий термін є - трансдеріваціонний пошук - пошук схожість з собою), напоминаю. Сенсорно та інтуїтивність - два полюси однієї осі. Можна бути ближче до одного з них, або далі.
І, як показала практика тринадцятирічна, людям властиво оцінювати себе не зовсім адекватно. Тому, до речі, і не працюють соціонічних тести. Але - до справи.


Ознака сенсорика \ інтуїція так само, як і раціональність \ ірраціонально, є ознака природжений. Пов'язаний він прямо зі швидкістю проходження імпульсів по нервовим волокна від рецепторів до центру обробки інформації в головному мозку. У сенсорних вона вище. Хоча це і не привід для зверхності. Бо це не тільки дар, але й прокляття. Для прикладу - сенсорні діти схильні переоцінювати свої можливості, серед них високий відсоток травматизму. <Думал - допригну>.
Інтуїтивні більш обережні, обережними в оцінці своїх сил, і серед них так само високий відсоток травматизму, але з інших причин. <Спочатку я не відчув, що гаряче, а потім з'явився міхур, і стало дуже боляче:>.
І якщо раніше ми вже говорили, що всі можуть всі, то тепер можна уточнити: всі можуть все, але з різних причин. Хотіли - різного, отримали - однакове.

Виходячи з вищесказаного, додамо: Королі і Пані є сенсорними, як більш потужні в своїх енергетичних проявах у матеріальній реальності. Лицарі і Пажі по суті своїй - інтуїтивно, їх основні енергетичні прояви лежать поза сферою реальної матерії.

Так як в наявності у нас є всього чотири градації (чотири енергетично Не рівне картки), то доречно було б ввести якусь умовну одиницю вимірювання енергетики.
Здається, що це навряд чи Джоуль або кілокаллоріі. Зрозуміле пояснити, яку саме енергію міряють, автор не в змозі :-). Яку, яку: життєві, ось яку.
Ау, фізики! Терміново потрібен інтуїтивний белологіческая допомогу!

Нехай буде просто 1 е.у. е.
Але крім кількості цих одиниць має місце ще й вектор спрямованості. З усього різноманіття напрямків візьмемо самі глобальні: всередину або назовні.
Дійсно, при такій постановці питання місцезнаходження об'єкта в просторі не істотно.

Таким чином проявить себе другий аспект посади - ось екстраверсіі \ інтроверсія. Аспект, який вказує на спосіб отримання енергії, на місцезнаходження джерела енергії щодо об'єкта.
Виявляється, у людини є два основних енергетичних джерела - в собі самому і в навколишньому світі.
Можна, звичайно, подискутувати на тему, що ще ми отримуємо енергію з повітря, від їжі та сонячного світла і прочая. Дискутувати, звичайно, можна. А толку?

Тому, одним, що б відпочити, набратися сил і натхнення, необхідно побути з людьми, потусоваться, потерти. І натовп таким людям - в радість. Іншим же - є гостра потреба побути наодинці з собою, зібратися з думками і з силами для нового творчості або повсякденного життя.
У цьому плані вельми показові ситуації у в'язницях. Покарання самотністю в карцер дійсно є тяжким покаранням для екстравертного. Для інтороверта ж - це можливість нарешті залишитися одному, привести в порядок думки, почуття і, при всій тяжкості сенсорних позбавлень, трохи відпочити.
Як же розкласти вертность (вертность - загальна назва для екстравертності \ інтровертності) з посади?
Якщо ми представимо королівський двір, а ми розбираємо придворні карти, пам'ятаєте? то для того, щоб бути Королем, правити, поширювати свою владу і контроль на оточення, просто необхідно бути з людьми, на людях. Прагнути до цього, хотіти, бажати. Значить - необхідно бути екстравертів. А Дама? Яка Жіноча доля при дворі? Правильно. Не висуватися, поки не просять. І сяяти - при необхідності. Тобто, видавати у світ енергію та інформацію порціями, а решту часу без будь-яких депресій сидіти у своїй светлице та помалківать. Для того, що б легко переносити таке життя - необхідно бути інтроверт. Терплячим, спокійним, самодостатнім на той час, поки не покличуть до інтенсивного спілкування. І тут від Пані очікується уміння слухати, вчасно поддаківать і задавати питання і взагалі, створювати атмосферу, масовку, антураж та декорації до вистави, де його величність буде відігравати головну роль.
Лицар.: Уявіть собі одного з дітей короля, принца по крові, але принца НЕ наслідного. Благороден, честолюбство, марнославства, Йому, для того, щоб стати ким-то, необхідно активно проявляти себе, бути на людях, відрізнятися.: А для цього - необхідно, життєво необхідно бути екстравертів, шукати під поза і слави, і розради.
Паж. Він змушений постійно перебувати на людях і при цьому його мало хто помічає. Від нього не потрібно ні ініціативи (вона ще й наказуема :-)), ні почуттів, ні слів, ні думок, поки не покличуть. Але все це він повинен мати за визначенням, інакше немає сенсу тримати його поруч. Тому Паж інтроветен, всі його радості і помисли, надії і цінності заховані в ньому самому. Незмірно глибина його самодостатності. Світи, Всесвіт знаходяться всередині його, і тому йому не буває нудно наодинці з собою:

Отже, позначимо екстраверсію знаком <+>, інтроверсія - знаком <->, і отримаємо наступну табличку

Посада

Король

Дама

Лицар

Паж

Кількість одиниць та знак напрямку.

+ 4

- 3

+ 2

- 1

Детальніше: Королю немає потреби бути активним. Вище корони НЕ пригнешь - він вже й так Король, рости енергетично дальше не куда. Тому у будь-якого Короля, навіть у самого маленького, з'являється Така собі вальяжная ледачий.
Згадайте лева. Теж, між іншим, цар. И много ль він активний? Да нет, дрихнет себе по 17-18 годин на добу, не рахуючи легкого подремиванія: І правильно, не царське це діло, актівнічать-то. А то с такой-то сілушкой можна наворочать всього стільки - за рік не расхлебаешь:
Немає потреби бути активним і Пажу. Сил - не багато, спрямованість, знову ж таки, внутрішня. Почне такий активність проявляти - піде у себе і не повернеться. Та й чого кудись ходити? Він і так уже дома:
Найважче доводиться Лицар з дамою - кому-то ж треба проявляти активність!
Ну, да с дамами завсегда так.: Хоча, знову ж таки, хто міряв? У яких, позвольте, одиницях?
Лицар - не будеш активним - себе не виявив, в люди не вибьешься, принцесу, знову ж таки, іншому віддадуть.: Ось і він проявляє активність, крутится-вертится.
Дама - теж істота активне, сильне, сенсорное. Теж намагається свого не упустить, у самому вигідному світлі себе подати-піднести, <продати> подорожче. А вже якщо готові дорого платити, тоді як у пісні співається <і мені вистачить, і моїм циганятам>.
І у Дами, і у Лицаря є шанс на кращу долю. При цьому все залежить від них самих, а точніше - від їх активності.
Для тих, хто займається соціоніка фундаментально. Не важко помітити, що активність / пасивність відповідає одному з ознак Рейніна, а саме - осі безпечність / обережність.
Для підведення підсумків, побудуємо ще одну таблицю, що об'єднує в собі все вищесказане:

Сенсорні

Інтуїтивні

Король

Дама

Лицар

Паж

Інтроверт

Інтроверт

Екстраверт

Екстраверт

Пасивний

Активні

Пасивний

+ 4

- 3

+ 2

- 1

Соціоніка   • Сексологія   • Тренінг росту   • Корисне   • Контакти  
Учиться, учиться и ещё раз учиться, потому что работы вы всё равно не найдёте.
2009 © Тренінговий клуб