Главная В избранное Версия для печати

Меню:


УКР | РУС

Поняття масті і посади

У гральні карти грав майже кожен. Пам'ятайте, какие там масті були в наявності?

А для тих, хто не пам'ятає або не знає - не біда. Возьмите колоду і подивіться :-).

Там були трефи (вони ж хрест), черви, вини (вони ж піки) и бубните. У розкладах Таро так само є чотири масті, і не дивно, якщо врахувати, що гральні карти - це усічено-понівечений варіант Таро. І спочатку масті називалися так: палиці (трефи, хрест); Кубки (черв'яки); мечі (вини або піки); Пентаклі? Денар (бубны)

По суті за своєю, масть - це відношення. І в кожному, абсолютно в кожній людині масть виявляє себе у ставленні до світу, в розстановці пріоритетів, у прийнятті рішень, в зовнішності, в кінці кінців.

Спробуємо проілюструвати.

Уявіть собі стародавній часи, коли слони були мамонта, коти гуляли самі по собі, а люди жили в печерах. Відносини були прості і дієвим - або я з тобою дружу (люблю, партнерства), або - воюю не на жизнь, а на смерть.

Не будемо вдаватися в подробиці, але можна припустити, що власне і не воюємо, а намагаємося здобути це як їжу або протистоїть, що б це не з'їв нас.

Так з самого раннього дитинства печерний дитинчати навчався двома типами відносин, двох Маст - кубка (люблю, дружу, а можна і лаюся или как-то по-іншому емоціонірую)

Але не действую! Кричу і злюсь, але не кусають ...

і мечам (воюю, дерусь, нападаючий, захищати, а так же вообще действую)

І любов, і дію (або війна) - це те, що відбувається спонтанно, підсвідомо, без попередньої домовленості, а іноді - і незрозуміло чому. Тому обидві масті, так само, як і їх носії, можна назвати ірраціональні.

Але повернімося до наших предків. Давайте уявимо, що навколо цього племені живуть і інші племена. З одними наше плем'я дружить, з іншими перебуває у стані сезонних військових конфліктів ... Більше-менше дружби, більше-менше конфліктів ...

Але є ще люди, з якими воювати - собі дорожче, а дружити не виходить. Але можна торгувати, обмінюватися послугами, предметами, жінками і мисливцями. І тоді вступають у дію ще дві масті: палиці (домовитися про правила та закони, врегулювати відносини) і пентаклі (гроші, ділове співробітництво, спільні заплановані дії).

Пентакль, це золотий кружечек, на якому зображена пятіконечная фігура, вписана в коло або інше тиснення. Тобто, власне, грошики і є. :-)

І палиці, і пентаклі - масті, як і їх носії, раціональні, впорядковані.

Підсумуємо. Один з ознак масті - це спосіб життя - упорядковано \ раціонально або імпульсивно \ ірраціонально.

І той, і інший спосіб - це всього лише різні сторони однієї медалі. Тому доречно говорити про полюсах однієї і тієї ж осі. І представники різних карт, перебуваючи по різні боки точки відліку, розміщені по цій осі досить рівномірно. Бо якщо б на світі жили одні Раціонали, в цьому розміреним порядку була б неможлива ніяка ініціатива, никакое творчість. При повній ж ірраціонально усього населення світ втратив би якою б то не було стабільності.

Уравновешівая один одного, Раціонали і Ірраціонали живуть кожен своїм чином, найчастіше дивуючи і не розуміючи один одного.

Ознака цей природжений, з віком або достатньою роботою над собою може або посилюватися або слабшати, але не змінюватися.

Він може бути виявлений навіть у грудних немовлят за допомогою досить тривалого спостереження. Раціональні діти легше звикають до режиму годування, сну і туалету, легше піддаються дресируванню?, Тобто навчання навичкам. Особливо, якщо прояви цих навичок пропонуються в один і той же час, в одних і тих же умовах.

ірраціональні немовлята більш непередбачувані. То вони голодні через годину, то все ще ситі через п'ять. Вони легко і навіть з цікавістю переносять зміни у своїх тимчасових графіках, легко їдять нову їжу і в той же час можуть відмовлятися від їжі коханої - набридло.

Крім ознаки раціо \ ірраціо - як способу життя - суть масті має ще одна ознака. Це - основа для прийняття рішень, спосіб прийняття рішень - теж має два полюси.

Назвемо їх, як це і прийнято у соціоніку, етика \ логіка.

І розглянемо відмітні риси кожного з них.

Ця ознака вже не є вродженим. Він закладається в самому ранньому дитинстві, знову ж таки майже у дитинство. І з плином життя вже не змінюється. При цьому можна спостерігати цікавий феномен - зустрічаються витончене-виховані логіки, і несподівано хамовитые етики. У культурі, як і в безкультур'я, не можна відмовити ні тим, ні іншим. Але, не дивлячись на зовнішні прояви, варто пам'ятати, що ознака етика \ логіка має відношення в першу чергу до прийняття рішень, а вже потім до всьому іншому.

Отже, розберемо це ознака по масті.

• палиці (правила, закони)

• Кубки (любов, дружба, емоції)

• мечі (війна, дії)

• Пентаклі (гроші)

Найлегше розібратися з кубками - любов, дружба, емоції - звичайно ж, це етики.

не складно і з пентаклямі - денежки, вони рахунок люблять. Самі по собі вони (гроші) досить нудно і навряд чи привабливі.

Будете заперечувати? Запитайте у будь-якого касира, які почуття вона відчуває, пересчітивая гроші в касі? Цікаво побачити, як на вас посмотрят при цьому :-). Цікаві і не нудно можуть бути тільки ті гроші, якими можна розпоряджатися, то є - свої. А це вже відносини, етика, а не логіка.

І з точки зору масті - кубки, як ірраціональні та етичні, і пентаклі - як раціональні та логічні, найбільш контрастність і легкі для визначення їх представників.

Посохов ж - як раціональних та етичних (адже що таке правила і закони? Це договірні відносини, етика відносин) - часто плутають з мечами, які ірраціональні і логічні.

У наслідку, ми розберемо і ці тонкощі. При розгляді, особливо, якщо знати, на що дивитися, навряд чи можна їх переплутати.

Соціоніка   • Сексологія   • Тренінг росту   • Корисне   • Контакти  
Если ты будешь упорно работать по 8 часов в день, то со временем станешь начальником и получишь право работать по 12 часов в день.
2009 © Тренінговий клуб