Главная В избранное Версия для печати

Меню:


УКР | РУС

Стандартна проблематика картки

Текст доповіді
для ХIХ міжнародної конференції з соціоніку

Цей доповідь цікавий швидше за професійним психологів, психотерапевтів та, можливо, психиатрам. Ті ж, хто просто цікавиться Соционика, зможуть знайти тут відповіді на деякі питання. Особливо це стосується питань визначення та деяких приватних випадків нетипово, на перший погляд, поведінки представника того чи іншого типу.
Давайте освіжити в пам'яті ідею типу, як такого. Якщо вважати среднестатистическую людську особина біороботом, що цілком обгрунтовано, то не важко помітити, що деякі особи вельми схожі один з одним за зовнішніми даними. І якщо оперувати великими масивами даних, то виявиться, що спосіб життя і стиль їх мислення так само дуже подібний.
Біороботи однієї модифікації, однак! ?

Будь уважний людина може, поспостерігати, помітити, що люди певного будови схильні мати інтереси в однакових сферах.
У такому випадку можна говорити ще й про однакових програмах. Однаково програм, у свою чергу видає і чітко окреслених коло можливих збоїв. Давайте на прикладі ІЛЕ разберем, як це відбувається. Отже, нарісуем ментальний коло в моделі <А>. І зазначимо стрілками напрямок проходження енергопотік.

Схема 1.

Все, що відбувається в житті кожного з нас, залежить від двох глобальних компонентів: інформації та енергії (вона ж - життєва сила). І складається враження, що саме життєва сила тут відіграє більш важливу роль. Пам'ятайте, <якби молодість знала, якби старість могла>? При цьому, молодість, навіть не знаючи, что-то все одно може, а ось старість, при всій її мудрості, на жаль. І більше того, саме в старості, при ослабленні всього організму, інформація перестає утримуватися і втрачається можливість нею користуватися. Тому припущення про більшу важливість життєвої сили можна вважати вірним.
Тоді збій програми будемо вважати збоєм нормального перебігу та розподілу енергії по функціях. Розглянемо крок за кроком.
1. Енергія не може увійти на вході.
Це буде виглядати приблизно так. ІЛЕ вял, апатічен, дозволяє себе оскорблять, не ображається і взагалі не реагує. Швидше за все, він важко хворий, не в змозі приймати і засвоювати їжу, або дух його зломлений і є реальна загроза летального результату, бо в такому стані ІЛЕ довго не живуть - не на чому. Це - варіант крайній, і трапляється не часто.
Для того, щоб ситуація змінилася, необхідно вплив по п'ятий та шостий функції, а саме створити комфортні умови для тіла - сухе тепло, свіже прохолодне повітря, горизонтальне положення, смачна й різноманітна їжа, а так само ласкава, улыбчивая і турботлива доглядальниця. Потрібно, щоб постійно хтось був поруч, створював теплу дружню атмосферу, і не навантажувати. В залежності від ураження буває досить від 2-3 днів до тижня.
2. Енергія проходить через рольову позицію,
де маємо в даному випадку силову сенсорика, але не проходить далі, через білу етику на четвертій позиції. Як це виглядає в житті: ІЛЕ підвищеної агресивний, <взривоопасен>, шукає можливості виплеснути цю агресію. При цьому він слабко сприймає інформацію і не здатен навіть до найпростішим логічним висновків. Підвищуються сексуальні потреби, які задовольняються з випадковими партнерками (партнерами) з елементами насильства. Він постійно перебуває у стані роздратування, у нього б'ється посуд, рвуться і ламаються речі. І взагалі починається повний рознос. Причиною такий <енергопробкі> є небажання вирішувати проблеми у області відносин в минулому або в теперішньому часі. Часто зустрічається у жінок, особливо у молодих заміжніх. Цей образ життя і ставлення їх не влаштовують, але змінювати по какой-то причини вони не можуть або не хочуть.
Хтось може припустити, що подібні явища з часом пройдуть. На жаль, будемо реалістами. Якщо в програмі є збій, нерозумно думати, що він самоусунулася. Звичайно, з часом зміни будуть наростати, прикриватися більш свіжими, але програма не відновлюється сама! Для того, щоб дозволити енергопотік проходити своєю дорогою, необхідно розібрати затори. Тобто, необхідно вирішити для себе проблему відносин. Це можна зробити за допомогою консультують психолога, або за допомогою бабки. Практикуючі бабульки мало того, що по-житейские мудрі за віком, так ще й мають багаторічну практику консультування, з добре налагодженої зворотним зв'язком. І якщо відкинути обрядову сторону питання, то, по суті, їх консультації мало чим відрізняються від консультацій гарного психолога. Тим більше що, розповідаючи бабки свою історію, людина проговорює, а значить і ще раз проживає все заново, частково звільняючи від заборони на відносини.
3. Енергія легко проходить через третю та четверту позицію,
але стопор на першій. Зовні виглядає, як підвищена разговорчівость, бажання постійного спілкування і боязнь залишитися наодинці зі своїми думками. Складно заборонити собі думати, але думати, обмірковувати з будь-якої причини - не можна (як кажуть у народі <дах рве> та <свіхнуться можна>) і тому розумових процесів повинен забиватися бурхливим спілкуванням, і іншими способами, типу алкоголю, наркотиків і так далі. Причиною може бути втрата близької людини, або отримання іншої шокуючому інформації, яка є небезпечною, руйнує при спробах її обміркувати. Ситуація ще ускладнюється тим, що будучи активним, вогнище збудження, <заражений> небезпечною інформацією, при найменшій спробі мозкової діяльності, включається першим.
Не такий вже рідкісний випадок. Як правило, ця проблема занадто активна, що б залишатися довго. Найчастіше знаходиться вихід, нехай не самий акуратний, але не менш дієвий - людина починає розповідати вголос кому-то или в чисто поле, описуючи цю ситуацію, як відбувається з кимось іншим. З одним, приятелем і так далі. Тобто дістанцііруясь від цієї теми. Часто це відбувається в достатній подпітіі, що навіть допомагає справі, роблячи тему не такою гострою.

4. Останній варіант енергоблоку буде перекривати можливість
самореалізації. Від людини в такому стані складається враження розкиданості, незібраність, <тормознутости> і просто розгубленості. У психології є такий термін - <псіхостойка Дестрактора>, коли людина робить велику кількість дрібних різноспрямованих рухів, увагу його, як увагу немовляти, плаває, на короткі проміжки часу затримуючись на чем-то. Часто це діти 5 - 7 років, хлопчики, надані самі собі. Або люди похилого віку, особливо чоловіки, у яких у наш час постійних змін порушено розуміння причинно-наслідкових зв'язків та немає орієнтації в законах світобудови сучасного світу. Така ж картина спостерігається і в осіб, які повернулися з місць віддалених і не дуже. Якщо ситуація буде продовжувати загострюватися, то отримавши чергову порцію енергії і ставши більш порушеною і агресивним, ІЛЕ починає мати, що сказати на вашу приводу, в цей час до нього приходять нові, так само неструктуровані ідеї, які швидко систематизувати і видати він знову ж таки не може. Розрядити ситуацію можна, дав йому кілька секунд на роздуми або задавши додатковий питання по темі, вже обговорення раніше. Як правило, у більшості випадків з розряду випадкових, цього буває достатньо. До речі, для більшості ІЛЕ чоловіків ситуація досить знайома, головне, що б вона не перейшла в розряд постійних.
Швидкість думки перевищує можливу швидкість структуризації ідей в слова і відтворення їх вербально. У таких випадках хорошими засобами профілактики будуть читання вголос незнайомих текстів з максимально можливою швидкістю протягом тривалого часу (30 - 45 хвилин щодня), всілякі скоромовки, гра в питання-відповіді в умовах бліц-турніру, Бурима та інші ігри, де є необхідність римовані і рітмовать слова та фрази, залишаючись у смислового зоні. Всі ці вправи сприяють розвитку центрів, що відповідають за перетворення думок та ідей в слова і видачу їх назовні.

Давайте тепер розглянемо випадки з колом вітальним.

Схема 2.

Складається враження, що активне використання вітального кола є спосіб убеганія від свого життя. Поясню. Величезна кількість людей готове служити на благо суспільство, так і роблять це протягом чималих років. При цьому найчастіше - Безкоштовно. Але ніколи не безкорисливо!! Це може усвідомлювати чи ні, але плата завжди виходить. І якщо розглянути таких добровольців - волонтерів, які, на їхню думку, нічого не отримують натомість, то виявляється дивна закономірність. Більшість з них люди досить проблемні. Самотні, зненавиджена або невизнані, або навіть не зовсім здорові (фізично?). Тобто, займаючись чужими справами, вирішуючи чужі проблеми, вони тікають від своїх справ і проблем. У випадку моделі <А> це можна розглядати, як перемикання акценту з ментального кола на вітальний. Це означає, що все, що відбувалося по функціях ментального кола, відбувається в тому ж режимі, тип не змінюється, але! Всі це тепер відбувається без усвідомленого уваги. Іншими словами, людини це більше не цікавить. Перешкоджати протіканню цих процесів він не може (або не хоче), але й уваги на них не звертає.
Такі люди цікаві для спостереження. У першу чергу впадає в очі <замороченность>, заколдованность, зомбування, назвіть це тими термінами, які вам більше подобаються. Зовні ж це проявляється як активні радісні дії, несумісні з його типом.
Ну, для прикладу. Є люди, які сваряться матом постійно. Они даже не сваряться, вони на ньому розмовляють. Але є й інші люди, і чоловіки, і жінки, в чиїх устах мат немислимий. І якщо ця людина проговорює матюками, навіть роблячи це начебто легко і без зніяковіло, всім навколо стає ніяково. Тому що цей чоловік і мат - несумісні. НЕ знаю, як це визначають етики, але логіки відчувають це як логічну несообразность, неправильність. Особливо, коли ці дії радісно и вроде навіть желаеми.
Часто стану подібні цьому можна спостерігати в різних сектах і релігійних течіях. Люди при цьому щиро вважають, що забувши про свої проблеми, служити чему-то (зараз навіть не важливо, чому - ідеї, країні, Бога) це щастя. І може бути їм можна було б повірити, тільки заважають їхні проблеми, які видно неозброєним оком і які так і залишилися невирішеними.
Але повернемося до нашого ІЛЕ.
Він (а частіше, вона) починає вести життя, де багато сенсорних задоволень, які призводять до емоційним сплесків.
Хорошим прикладом служить епізод у фільмі <С ворогом в ліжку>, коли новий друг (СЕІ) головної героїні (ІЛЕ) приводить її до себе в театр. Він сідайте її в гойдалку на темній сцені, де висвітлена тільки вона, грає музика і зверху сиплються шовкові блискітки, а потім у костюмерна він приміряє на неї масу шляпок, суконь, костюмів. І знову музика, і веселість, і навіть танець - Смішний і дуже ніжний.
Що в цьому поганого? Та нічого, якщо тільки це не затмевает собою все інше. Проблема виникає тільки тоді, коли інші прояви життя перестають цікавити. У моделі <А> це виглядає, як енергія та інформація входить через п'яту функцію і виноситься через шосту вся без залишку. У житті ж ІЛЕ це призводить до того, що людина зовсім вибивається з ритму, так і з часу взагалі, так як сьома функція виявляється знеструмлених. Знеструмлених восьма дає про себе знати не менш гостро, людина перестає мочь приймати які б то не було рішення (пішов купити чаю і не зміг вибрати з пропонованого різноманіття), надаючи перевагу, що б хто-то брав цю відповідальність на себе. Він стає вельми безпомічним навіть у найпростіших питаннях обслуговування себе.
Подібна інфантильність, приваблива як жіноча (або чоловіча) безпорадність, з часом набридає навіть самим терплячим партнерам. Вирішується ця проблема віддалення від звичної середовища, потраплянням в жорсткі і навіть суворі життєві умови, де є реальна небезпека (нехай і невелика, але барвисто розписана) для життя чи здоров'я. Подібна струс включає швидкий набір енергії за третє функції, що запускає в активне дію ментальне кільце. Після максимальних дій для порятунку (реального або навіювання) свого життя і максимальних відчуттів, отриманих у зв'язку з цим, повернення до легкої життя не приваблює. Вона здається тепер надто плоскою і несмачно.

Можливо, є й інші варіанти проблем вітального кільця, але мені вони не траплялися. Говорити ж про те, з чим не неодноразово доводилося мати справу, мені здається тут не доречним, тому що ми говоримо не про рідкісних випадках патології, а про повсюдно зустрічаються проблеми карти.
Володіючи інформацією про проходження енергії та енергоблоках, можна самостійно усувати <поломки> та проблеми в <програмному забезпечення>. На рахунок же перепрограмування питання окремий. Це теж можливо, але сенс? Програми не підтримують частини один одного і можуть бути вийняти і замінені тільки повністю, але чим одна лучше другой? Тим більше, що якість її роботи цілком залежить від її носія.
Можна проаналізувати й інші типи, тим більше, що і проблеми, і їх рішення будуть досить відрізнятися, але це тема для подальших розмов.

Соціоніка   • Сексологія   • Тренінг росту   • Корисне   • Контакти  
Чем ленивее человек, тем больше его труд напоминает подвиг.
2009 © Тренінговий клуб