Теорія енергетичного переходу

На жаль, людина, як жива істота, не може бути замкнутої (і тому однозначной) системою. Скільки злагоджених теорій розбилося про його Різносторонність! Але, з іншого боку, його спади і підйоми все одно відбуваються в каких-то кордонах. Давайте ж спробуємо їх окреслити.
Для початку - невеликий екскурс в ідею дуалізаціі. Про те, що протилежності сходяться, було помічено давно. Михайло Веллер у своїй книзі <Все про життя> згадує, що саме протилежності, що несуть у собі різний потенціал, мають більшу кількість енергії для чого б то не було. Саме ж поняття дуальності в соціоніку було введено Аушрой Аугустінавічюте. Суть в тому, що для дуалізаціі необхідні партнери з різним сприйняттям всього - інформації (ось сенсорика \ інтуїція), енергії (ось вертності), навіть з різними підходами до прийняття рішень (ось етика \ логіка). Но! спосіб життя, темп-ритм (ось раціо \ ірраціо) у них повинен бути однаковий. Інакше це буде вже не дуальная пари, а конфліктна.
Іншими словами, для взаємного тяжіння і спільного розвитку партнери повинні мати близько 75% несовпадения. І не менш 1 \ 4 спільного. При цьому, з-за різниці потенціалу, сума їх енергій буде більше очікуваної, так як кількість перейде в якусь нову якість, що дозволить більш економічно витрачати енергію на повсякденності і вивільнить залишок для власного розвитку та / або зміни навколишнього світу. 1 \ 4 загального продовжує робити їх постійно один для одного прийнятними, цікавими. Якщо ж частка загального буде менше, то вся енергія, до того спрямована з пари під поза, тепер обрушила на партнера. І вони почнуть люто перетворювати один одного, що завжди вело до конфліктів і сварками.

Подивимося ще одну таблицю

Король Посохов

Раціональний

Етичний

Сенсорний

Екстраверт

Дама Посохов

Раціональний

Етичний

Сенсорний

Інтроверт

Лицар Посохов

Раціональний

Етичний

Інтуїтивний

Екстраверт

Паж Посохов

Раціональний

Етичний

Інтуїтивний

Інтроверт

Король кубків

ірраціональний

Етичний

Сенсорний

Екстраверт

Дама кубків

ірраціональний

Етичний

Сенсорний

Інтроверт

Лицар кубків

ірраціональний

Етичний

Інтуїтивний

Екстраверт

Паж кубків

ірраціональний

Етичний

Інтуїтивний

Інтроверт

Король мечів

ірраціональний

Логічний

Сенсорний

Екстраверт

Дама мечів

ірраціональний

Логічний

Сенсорний

Інтроверт

Лицар мечів

ірраціональний

Логічний

Інтуїтивний

Екстраверт

Паж мечів

ірраціональний

Логічний

Інтуїтивний

Інтроверт

Король пентаклей

Раціональний

Логічний

Сенсорний

Екстраверт

Дама пентаклей

Раціональний

Логічний

Сенсорний

Інтроверт

Лицар пентаклей

Раціональний

Логічний

Інтуїтивний

Екстраверт

Паж пентаклей

Раціональний

Логічний

Інтуїтивний

Інтроверт

Дуальние партнери ( простіше - дуал ) розташовані симетрично щодо центру таблиці. Наприклад, Король підпору й Паж пентаклей або Дама мечів і Лицар кубків.
Знайти дуальние пари праці не становить. Для полегшення же запам'ятовування добавлю: палиці знаходяться в парах з пентаклямі, мечі - з кубками.
Чи доводилося вам бачити жебрака законника? Або непитущому військового? Це досить життєво - закон і гроші так само нероздільні, як робота з дружньою пірушкой.

І друге правило - Королі дуальни Пажам, а Пані - лицаря.
При цьому дуальності цих пар неоднакова. Повернімося ще раз до таблиці 7. Якщо уявити королівський двір, при якому є окремі фамільний пологи (масті), то можна провести наступні аналогії. Енергетично найпотужнішим є Король. Такий собі патріарх, глава сімейства, дід. Його дуал - найменш енергетічен, мал. Це скоріше дитина, онук.
Одвічна історія - великий дід (4 е.у.е.) всім серцем любить онука і готовий все віддати (знак <+>, енергія спрямована назовні). І маленький (1 е.у.е.) онук, занурений в свої інтереси, свої справи й переживання (знак <->, спрямованість всередину). Він докладає в 4 рази менше зусиль для підтримки дуальності в парі.
Зрозуміло, що керує в цій парі Король. Паж ж підкоряється не замислюючись (або замислюючись, що, втім, не заважає йому погоджуватися - мовляв, дідові виднее, йому й відповідати, в разі чого).
Інша справа в парі Дама - Лицар. За аналогією з родиною це скоріше чоловік і дружина. Дружина помассівней (3 е.у.е.), але більш млява, в'язка, пасивна. (<->). На Сході є таке прислів'я: <Дружина це та верблюдіца, на якій чоловік перетинає пустелю життя>. Подобається це чи ні, але тут ця концепція більш ніж доречна. Так, у цій дуальной парі веде скоріше більш дрібний (2 е.у.е.), але й більш живий, рухливий, легкий Лицар (зовнішня орієнтація, <+>), а вже везе так точно Дама. Взагалі, такий стан справ обох цілком влаштовує - він не пішки йде, а вона не мучиться питанням - куди йти. Хоча час від часу починаються з'ясування - хто з них все-таки головний. Але повиясняв і трохи потоптатися на місці, вони згадують, хто з них штурман, а хто - відповідальний за доставку вантажу і подорож триває.
Варто було б зауважити, що подібне ставлення переноситься і на інших. Люди ведуть себе з іншими так, як якщо б ті були дуал. І чекають від інших того, що міг би дати дуал. Але, на жаль і ах! Дійсність не відповідає очікуванням і тому розчарування неминучі. Давайте розглянемо варіанти несовпадения

* Король і Король.
За радянських часів вважалося нормальним, коли річним ввечері матуся, вийшовши на балкон, истошно голосами скликає своїх нащадків додому. Тепер уявіть двох королів, які стоять один навпроти одного, і розмовляють подібним тоном. (Ну так, як ще до Пажа докрічаться?) Це викликає взаємну торопіти, типу - це я Король, мені належить вести себе таким чином, партнер, напевно, щось плутає. А оскільки інший вважає так само, то починається з'ясування хто сильней - кит або слон. Розпукуються хвости, ерошітся вовна на загрівке: Ніхто статусом поступитися не бажає - не королівське це справа! Спілкування сверхенергетічно і тому досить утомительно. Их много друг для друга.


* Король і Дама
: Зустрічаються Король и Дама. Король весь собою важливий, злегка спесівий, Дама - вся в делах, вся в турботах, замотанная.
- Ходімо, погуляти, - каже Король.
- Ну, ходім - відповідає Дама - зводить мене в кіно.
Йдуть через парк, Король бачить знайомих.
- Ти посидьте на лавочці, на пташок посмотри, а я піду, привітався - каже Король.
Зітхнула Дама, присіла на скамеечку, посидели хвилин десять, і пішла додому.
І обидва зробили висновок, що його партнер - надто активний.
Дама не бажає миритися з багатьма королівськими рисами, які інтуїтивним і зануреним у себе Пажам абсолютно не заважали. Король само вважає даму занадто нетерплячий і вибагливий.
Замість того, щоб почекати, поки його величність освободится і зволив нею зайнятися, сама все організує і сбежіт. А почесті Королю? Куди там! Дама ще та глузливого і на мову гостра.

* Король и Лицар. Відносини досить своєрідні, тонізуючі, Лицар намагається показати, чого він коштує. Але Король вважає, що могло б бути і краще. Схоже на те, як молодий хлопець розпускає хвіст перед панночка, а оцінює його її тата. Статусу не вистачає, ступеня, солідності. А з іншого боку - спробуй-но викрадення за молодими да активними: Королю в лицарі не вистачає поваги до заслугам і статусу, а Лицар в Король - розуміння, схвалення та підтримки.


* Дама і Дама. Це цікаво, дбайливо, але: Не вистачає Іскорка ініціативності. І невдоволення один одного при прийнятті рішень. На питання <Як поступим?> (<Прийми рішення, я з ним погоджуся> - це другий план, то, що, власне, на увазі) друга Дама відповідає <зроби так, як хочеш ", отфутболівая відповідальність за рішення назад. І обидві незадоволені.


* Дама і Паж. Легко, ненав'язливо, відсторонено. Дамі доводиться докладати дуже багато зусиль, щоб підтримувати постійний контакт, для Пажа це приблизно так: <Тільки зібрався піти - перестали кликати: І чого було кричати цілих півгодини?> Правда, її ніхто не смикає, нікуди не примушує відправлятися: Зато доводиться самої шукати напрямок для нових інтересів.
* Лицар і Паж. <Я так тебе люблю! Я можу все для тебе. Хочеш, візьму я для тебе зірку?> І пішов. Втік. Діставати зірку. А Паж залишився сидіти, як і раніше, спостерігаючи за тим, як по листу повзе какая-то жукашка.


* Лицар і лицар. Зібралися добрі молодці богатырскую сілушку потешіть. Хвалиться один перед одним усуну молодеческой, багатими кафтанамі, мечами булатнимі, кіньми пустотлива. Хто на всьому скаку кущів більше порубати, хто кого перепьет, у кого око вірніше, у кого член длиннее. Весело! Діти, право слово:


* Паж і Паж. : Просто зустрілися дві самотності і, не помітивши один одного, пішли далі: А по життю це так - прийшли увечері з роботи, повечеряти і сіли дивитися телевізор. Мовчки. І так вже десять років. І рад би відповісти, тільки ж не питають: А самому навязываться (!) Начебто і не зручно: Ну, звичайно, Королю не боляче-то навяжешься: нуднувато, так звикли.

Якщо ми постійно згадуємо енергетику, то доречно буде запитати себе - а постійна чи сама енергетика картки? І що відбувається, коли вона змінюється?
Давайте розберемося.
Висновки, наведені нижче, які базуються на спостереженнях і тринадцятирічна соціонічного досвіді. За життя це - так. Яким чином вивести це теоретично - Зоставляю інтуїтивним і белологіческім. На даному етапі досить того, що це працює на практиці. Кому, запитаєте, достатньо? Мне - достаточно. :-)

Отже, візьмемо кілька варіантів. Наприклад, з підвищенням енергетики. Що цьому сприяє? Хорошая физическая форма, радісні події, спілкування з дітьми (на сам момент спілкування), додам - на рівні спілкування. Ще може бути стан закоханості або творчого підйому.
А нізкоенергетіческіе стану? Так теж нічого, власне, нового - хронічна втома, хворобливі і предболезненние стану, хандра, апатія, депресія:
Візьмемо, наприклад, Короля. При підвищеній енергетиці оточуючі все одно будуть сприймати його як Короля - а куди вище. Зате при пониженій, що означає мінус екстравертность - нічого видавати назовні, все скінчилося, Король буде сприйматися як Дама своєї ж масті. Це досить цікаво спостерігати. Ірраціональні королі (то есть, мечі та кубки) стають м'якими, чутливими, більш чуйними, просто диво як хороши: Раціональні ж робляться більш обережними, чуть ли не полохливі, недовірливо і підозрілими.
Якщо говорити про Дамах, то при підвищенні енергетики, вони стають схожими на Королів своєї масті - підвищується екстраверсія. І тут є різниця: раціональні Пані стають більш впевненими, розкриваються - розцвітають, а ірраціональні робляться більш жорсткими, цинічними і, не побоїмося цього слова, нахабними. При зниженні тонусу сенсорного сумовито сповзають в інтуїтивність, і Дама стає схожа на Пажа своєї ж масті. Для раціональних - це як опуститися на дно, щоб відштовхнутися і піти вгору. Типу - відступати нікуди, позаду Москва. І тоді Пані стають пасивними, але несгібаемимі (не нападає, але й не уступлю) і це, як і інші прояви благородства натури, виглядає вражаюче. А ірраціональні Дами, занурюючись у стан бессилия, можуть залишатися там, слабкі і мрійливо-сумні, до тих пір, поки не прийде прекрасний принц і не розбудить своїм поцілунком або дружнім поштовхом, або поки доля не треснет в лоб, коли подталківаніе в кормову частину НЕ подіяли своєї дії. І таке плаванье може тривати роками, і тільки залишається дивуватися наскільки ми все геніальне в частині, як зіпсувати життя собі та іншим.
Лицарі. При підвищенні - який солдат не мріє стати генералом - Лицар починає вести себе як Король, родимой масти. Це забавно і зворушливо. Приблизно так само, як подросшій щен якої-небудь великої породи, намагається гавкает як зовсім велика собака. Часом поглядаючи на тебе, мовляв, це я так, тренуюся, не сердився? Як у мене виходить? Правда, вже як у Рекс (або там, Барса)? Особливо в цьому відрізняються раціональні, намагаючись дуже точно відтворювати сподобався образ. Ірраціональні ж тяжіють не тільки <погавкать>, але ще й поскаліться, поричать і пощелкать зубами. Зате якщо вже ненавмисно куснут, то потім їм дуже ніяково і вже не знають, як загладіть таке ко-ошмарное прегрешения.
При зниженні енергетики Лицар теж скочується в інтроверсія і стає схожим на Пажа своєї ж масті, і в цьому він зовсім не оригінальний. Раціональні набувають ворчлівость і плаксівость, а ірраціональні впадають в песимізм і вимагають ще горілки і продовження банкету. ? ?
Пажі. При підвищенні енергетики у них з'являється такий собі шик, зростає екстравертность, очі блищать, зуби оскалом, веселощі бризжет, умудряются захопити увагу, від чого шалеют ще більше. І в ці моменти, викликаючи загальне захоплення своєю яскравістю, відкритістю, Паж стає схожий на Лицаря своєї квадр. (Для тих, хто ще не зустрічався з цим трагічних терміном, можна звернутися до Словник термінів або повернутися до цього моменту пізніше, встигши прочитати главу про квадр).
При зниженні ж енергії Паж стає схожий на нізкоенергетічного Пажа, і вловити цю різницю часто не просто, та й навряд чи потрібно.
Підіб'ємо підсумки таблицею

Висока енергетика

Все равно Король

Король своєї масті

Король тієї ж масті

Лицар своєї квадр

Норма

Король

Дама

Лицар

Паж

Низька енергетика

Дама тієї ж масті

Паж тієї ж масті

Паж своєї масті

Все той же паж.


Если ты будешь упорно работать по 8 часов в день, то со временем станешь начальником и получишь право работать по 12 часов в день.

Тренінговий клуб - www.perekrestok.kiev.ua

2009 © Тренінговий клуб