Главная В избранное Версия для печати

Меню:


УКР | РУС

Взаимоотношения

Перш, ніж говорити про відносини, хочеться торкнутися знов-таки теми розвитку. Описувані відносини тут, є відносинами між картами приблизно однієї швидкості обертання або одного рівня розвитку. Тому необхідно робити знижку на різницю в цьому самому розвитку, бо хоча суть спілкування буде тим же самим, але, здається, дистанція при цьому буде залежати саме від сходності рівнів. І якщо різниця буде занадто великий, то спілкування може взагалі не відбутися, не дивлячись на карткову схильність.

Є багато різних варіантів розкриття суті відносин, найбільш логічною та зручній для запам'ятовування у нашому випадку буде система, запропонована знов-таки Віктором Гуленко.

Здається, що я стаю його прихильниць. Його або його творчості? :-)

Для її розгляду знову повернемося до темпераментних група і до дискусійним клубам.

1. Взаємодія темпераментів.

Тимчасово табличка недоступна

Якщо ви пам'ятаєте, дуальние пари складаються або з флегматик і холерики, або з меланхоліки і сангвініка. І дійсно, краще всього холерики уживається з флегматик, бо він хоч якось врівноважує легковозбудімого холерики. А з іншого боку, з-за своєї статичність флегматик НЕ скачується разом з холерики в емоційну нестабільність. У той же час, рухливий, динамічний холерики розгойдується вязкого флегматик, не даючи йому впасти в сплячку повсякденності.

меланхоліки найкраще з сангвініком. Він рівний емоційно, а його ірраціональні, імпульсивні метання допомагають відволіктися від недосконалості світу. Сангвініку ж імпонує тонкість почуттів і почуття гумору меланхоліки, і він готовий раз за разом підбадьорював його і струшуйте, додаючи нову частку оптимізму.

Цей вид взаємодії темпераментів Гуленко назвав комфортним. При такому взаємодії не потрібно додаткових зусиль для спокійного і врівноваженого характеру спілкування, бо все відбувається саме по собі.

Гірше сумісні темперамент сангвініка і флегматик. Флегматик, звиклий до постійних вибухам холерики, знає, що чим більше відрізок часу після останнього вибуху, тим потужнішим буде наступний. І тому з нетерпінням чекає того ж від сангвініка. А так як вибуху все немає і немає, уявляєте, що починає передчувати досить підозрілий флегматик?

Зрештою, він не витримуючи, вибухає сам, чим дуже дивує сангвініка. Який, як побачили незвичну ровность і відставання від його пропозицій, починає потораплівать статичного флегматик.

не легше і у холерики з меланхоліки. Чуткий і тонко відчувають меланхоліки намагається слідувати за перепадами настроїв холерики. Але якщо холерики взгрустнет часок - інший, то меланхоліки, слідуючи за ним, провалюється в цей стан надовго. Різкі й прямолінійні спроби підбадьорити і розвеселити його ранят меланхоліки. І така поведінка ставить холерики в глухий кут, і змушує відчувати себе винуватим, з причин, залишається для нього незрозумілий.

Взаємодії цих пар темпераментів було названо дезорієнтацію. Тут стан рівноваги сторін постійно порушується, і що б забезпечити достатню ступінь взаємності, необхідно докладати чимало зусиль обом сторонам.

Це були, можна сказати, крайні варіанти взаємодії. Крім них існують і проміжні варіанти. Флегматик, взаємодіючи з меланхоліки, мають взаємні претензії один до одного у відсутності активного інтересу. Поважаючи внутрішній світ іншого, вони відчувають і деякий жаль з-за несовпадения Темпо - ритмів. Флегматик здається меланхоліки однозадачним та застрявали. А сам для нього є істотою розкиданих і схильним до немотивированной похмурі.

У парі холерики і сангвінік йде боротьба за вербальне простір, тому що і один, і другий воліє думати вголос. Вони не знаходять один в одному уважних слухачів, і тому складається враження, що іншої не тільки не розуміє, але й не прагне зрозуміти. Вибуховий холерики така ситуація здається образливим, він ображається, що його не сприймають всерйоз.

Сангвінік же, як більш гнучкий своєю ірраціонально, легше йде на поступки, не бачачи сенсу в таких пробах сил. Але якщо він йде на поступки занадто легко, бажаючий змагання і нелегкою боротьби холерики знову залишається образи і незадоволені.

І в тому, і в іншому випадку буде йтися про приливно-відливних відносинах, де для загального зближення обом партнерам необхідно підлаштовуватися під особливості іншого. В іншому ж випадку відбувається відкат в різні боки. Такий вид відносин можна назвати налаштовуванню. Комунікації тут вимагають час від часу прикладання зусиль однією або іншою стороною.

І останній варіант відносин, відносин в одній темпераментний групі. Вважається, що легше всього двох сангвінікам. Плече-о-пліч вони зустрічають те, що підносить їм життя. Вони не зациклюється один на одного, але разом беруть участь в тому, що відбувається, то сбліжаясь для обміну думками та свіжою інформацією, то знову видалити, не заважаючи іншим жити так, як той вважає за потрібне.

Неплохо уживаються і флегматик. Вони терплячі, врівноваженим та мовчазна. Правда, це мовчання іноді грає з ними злий жарт, бо часто партнер навіть і не здогадується про незручності або про завданих образи, які можуть мовчки переживати роками. Але при переповнення чаші відбувається вибух, «розбір польотів» і знову настає тишь да гладь. Їм один з одним нуднувато, але надійно.

Двом меланхоліки трохи важче, бо, коли один в жалобі, інший далеко не завжди може допомогти, а буде так само переживати і співчувати. Вони захоплюють один одного понятлівостью до тонкощі внутрішнього світу, але, зайняті пошуками власної гармонії, часто не бажають звертати увагу на партнера, справедливо вважаючи, що чужа душа все одно потемках, і краще нього самого там все одно ніхто не розбереться.

І зовсім не солодко доводиться двом холерики. Не бажаючи поступатися і не маючи схильністю контролювати прояви своїх емоцій, кожен з них намагається залишити останнє слово за собою, що аж ніяк не сприяє гарним стосункам. Обидва активні та бажаючі перемог, взаємодіють один з одним голосно, з емоційним пресингом. До речі, часто вони починають кричати тільки тому, що думають, що партнер не погоджується тому, що погано зрозумів, не розчув приводяться аргументів.

Мимоволі напрошується такий приклад з життя. Одеський дворик, сидить Бабуля, на голові хустку, пов'язаних з піратських, погляд спрямований вдаль, вона курить трубку. Входить молодий чоловік і звертається до неї прямо з-під арки.

- Бабусю, я хочу зняти тут кімнату.

Бабуля мовчить, погляд все ще там. Хлопець підходить ближче і повторює ще раз. Бабуся все так само не реагує. Тоді, розуміючи, що вона зовсім погано чує, він підходить впритул і кричить їй майже в саме вухо.

- Бабусю, я хочу тут зняти кімнату!!

Бабуля підіймає на нього очі, виймає трубку з рота і спокійно запитує

- А я що, вам мешаю?

:-) :-) :-)

Такий вид відносин, в якій би темпераментний групі вони не відбувалися, назвемо одноманітності. Постійне рівновагу в спілкуванні, де зусилля необхідно докладати, що б порушити звичний монотонно стан.

2. Взаємодія дискусійних клубів.

Кожен дискусійний клуб має свій напрямок, як ми вже говорили вище, свою установку на вид діяльності.

Для освіження пам'яті та більшої наочності приведу ще одну схему

Схема не працює

Розглянемо для початку взаємодії в одному клубі. Клуби не дарма названі дискусійними, бо потрапила туди інформація є предметом різноманітних суперечок і обговорень. Кожен справедливо вважає себе знавцем і відчуває себе вправі наполягати саме на своїй думці. Опонент ж, відчуваючи те ж саме, активно відстоює свою позицію. І тут допомагає домовитися одноквадренность, дух квадр, або однойменна раціональність \ ірраціонально. І заважає, відповідно, навпаки.

Найлегше протікають відносини в клубі гуманитариев, вони більш етичних, і багато речей там тактовно не помічають (є думка, що не помічають не из-за тактовність, а з-за інтуїтивно неуважності, тобто, не зробили вигляд, що не помітили, а таки не помітили! :-).

На другому місці клуб Сайентістов. Там бурхливо обговорюються наукові проблеми, якщо й іноді переходячи на особистості, то не надовго, бо сфера інтересів зовсім інша.

Інша справа у соціальний. Тут дискусії дуже багатослівні, кожен прагне привести приклади з власного життя та життя знайомих, якщо вже переходить на личности, то всі збираються подивитися і послухати дружнє перепалку, не упуская вставити відповідну репліку.

І найважче доводиться управлінця. Прагматичні і вольові, вони прислухаються тільки до чітким, логічно обгрунтованим аргументам. Ранімие, і ретельно приховують це, вони спілкуються з позиції сили і розуму, коли поступитися опонентові означає визнати його сильніше. Намагаючись зберегти обличчя і в той же час домовитися, розуміючи один одного, але не бажаючи погоджуватися, вони дискутують довго і наполегливо.

Взаємодії всередині клубів назвемо Дискусії, що має на увазі терпимість один до одного при розбіжності в думці.

Інший варіант прийнятних відносин буде у випадку межклубних відносин тоді, коли клуби не мають спільного кордону, і їм нема чого ділити. Протилежні клуби (а якщо ви пам'ятаєте, наші дуал знаходяться в клубах протилежних) цікавляться станом справ один одного. Вони здаються один одному в чем-то малими, нерозумними, але дуже улюбленими дітьми. Тому з'являється бажання опекать, не втручаючись в основні процеси діяльності, у яких до того ж все одно не в курсі справи. Гуманітарії вважають, що керівники, як діти, прив'язані до своїх справах і нічого не розуміють в такому простому справі, як побудова красивих, щирих відносин. У цьому гуманитарии часто допомагають управлінцям, радимо і консультуємо. Управлінці покровітельственно посміювалися над гуманітаріям, які багато теоретізіруют, всім співчуває, але не можуть наполягти на своєму або хоча б заробити достатньо грошей. Тому керівники часто бувають меценатами та спонсорами, а при необхідності - і захисниками. І обидва клубу знаходять задоволення в интересе і допомоги один одному.

Так само цікаві один одному Сайентісти і соціального. Соціаль люблять дізнаватися, що нового робиться в науці і техніці, знання цих новин дозволяє їм почувати себе причетними і значущими, тим більше, що іноді це полегшує їм нелегку роботу з благоустрою суспільства. В замін соціаль допомагають Сайентістам в організації і проведенні різних заходів, які створюють їм пристойні умови для роботи і побуту. А в окремих випадках і просто підгодовує.

І в першому, і в другому випадку взаємодії не відбувається зіткнення інтересів, партнери ставляться один до одного якщо не з повагою, то, по крайней мере, не намагаючись перевиховати. Розуміючи, що кожен компетентен на своєму місці, вони не вступають у тривалі суперечки, рахуючи іншого правим з питань його компетенції. Такий варіант взаємодії називають гостинністю. Це терпимість один до одного при згоді і в думках.

Якщо ж розглядати взаємодію клубів, які мають спільний кордон, то вийде зовсім інша картина. Кожен схильний втручатися в дії і сферу інтересів іншого, вважаючи себе так само компетентним з цих питань. Звичайно, всі можуть все, різниця тільки в образі дій та спрямованості основного вектора інтересів. К примеру. І керівники, і соціальній, маючи загальну ось сенсорики, схильні займати керівні пости. При керівництві керівника всі сили і увагу будуть віддані виробничих процесів, без обліку соціальних інтересів працівників. І на такому підприємстві буде, швидше за все, висока плинність кадрів (або дуже висока зарплата, що утримує людей) з-за важких умов праці. Зате підприємство буде процвітати, конкуренти залишаються далеко позаду. При управлінні соціального багато сил та уваги буде приділятися «людського фактору». Путівки, кімнати відпочинку, їдальні, дитячі садки, і розвозка, невеликий робочий день і обов'язкові вихідні. З такого підприємства люди не йдуть навіть тоді, коли їм перестають платити. Але саме підприємство життєздатною тільки в стабільних умовах налагоджених поставок і збуту, що буває не так часто.

Подібні ж речі відбуваються і на всіх інших кордонах. Втручання в сусідню область завжди відбувається з позиції сили, явною або завуалированное бажанням допомогти. І тут є суттєва різниця в тому, з якою саме функції йде втручання. Для прикладу, Лицар пентаклей, перебуваючи в клубі Сайентістов, може втручатися в сферу управлінців, так як є загальна ось логіка. І в діяльність клубу гуманітаріїв, маючи інтуїцію, загальну для обох сторін.

Але при цьому, до управлінцям він втручається логікою, яка є його першою функцією. Перша ж функція у нас є нерухомої і консервативною. «Я такий, який я є. Я прав і з цим доведеться рахуватися »- цю фразу можна назвати її девізом. Тому і втручання відбувається без особливих пояснень, жорстко. Партнер, втручаючись в твої справи, намагається змінити твоє поведінка, а часто і світогляд. Вважаючи себе правим, а партнера - нетактовне (в його втручанні або в його небажання змінюватися під твоїм впливом), обидва виявляються не готові до переговорів, воліючи або застосувати силу і «додався» незгодних, або просто розірвати відносини. До речі, розірвані таким чином відносини відновленню піддаються досить нечасто.

Такий варіант взаємодії називається втручання. Іншими словами, це експансія на території сусіднього клубу, яка призводить до наростання розбіжностей при спробах домовитися.

Повернемося ж до початок вище прикладу. Лицар пентаклей втручається до гуманітаріям з позиції своєї інтуїції, яка знаходиться у нього на другому місці. Таке втручання буде набагато більш м'яким, з-за гнучкості другій функції. Тут буде не стільки втручання у справи іншої, скільки спроби нав'язати йому свою думку. Розуміючи, що партнеру простіше на словах погодиться, що б не втягуватися в виснажливі дискусії, і вступити потім все одно по-своєму, не виконуючи взятих на себе зобов'язань, ставляться один до одного насторожено. Обидві сторони готові до переговорів, але не готові постійно виконувати зобов'язання.

Цікаво й те, що якби партнер відразу відмовлявся, то до нього або застосовувалися б силові санкції, або шукав би інший партнер. Але саме готовність до переговорів вселяє надії, які далеко не завжди виправдовуються. Тому такий вид взаємодій називається обережно. Це спроби експансії на території «сусіда», які на якийсь час усуваються шляхом переговорів.

1 2

Соціоніка   • Сексологія   • Тренінг росту   • Корисне   • Контакти  
Никогда не делайте ничего правильно с первого раза, иначе никто потом не оценит, как это было сложно.
2009 © Тренінговий клуб